Додам сюди більше світлин і текст посту з Фейсбуку від Jonathan Zatvarski ...
Це сталось! Майже дворічне очікування підійшло до кінця і, нарешті, у мене в руках опинилась моя ARка, яку я дууууже довго чекав. Сьогодні буде лише "Перший погляд" на неї, але навіть з нього я можу сказати короткий вердикт: Я радий, що не піддався на декілька спокус і все ж дочекався її - Flarm F4!
Почнімо з незвичного - компанія
відійшла від класичного канону приставляти цифру 15, до певної буквенної комбінації, а поставила 4, що є прямим натяком на класичну М4 і повірте, четвірка там не просто для краси)
Одразу зауважу, що конкретно даний огляд є моєю суб'єктивною думкою на річ, яку я придбав за власні кошти і ділюсь своїм досвідом. Відповідно цей девайс брався під конкретні параметри, а от чи підходить він вам необхідно приймати рішення самостійно з даного огляду, вивчення матеріалів на сайті чи банально помацавши карабін в магазині.
У своєму виборі я керувався наступними параметрами:
1) Якість та надійність - це питання стосується матеріалів ловера і апера, якості ствола, затворної групи, тощо
2) Універсальність - зараз вже не так легко знайти карабіни суто .223, проте навіть те, що карабін 223\5.56 не означає, що він буде надійно "жувати" армійський бк без пригод.
3) Мультизадачність - хотілось мати баланс між достатньо коротким карабіном, але при цьому мати можливість працювати з загонником якщо стане така потреба, тому я дивився на щось між 14.5 і 16 дюймами
4) Необхідність вкладати додаткові кошти - тут думаю очевидно, покупка арки ніколи не закінчується лише аркою, часто-густо весь додатковий обвіс може затягнути від половини до повної вартості карабіна, що особливо відчутно в бюджетному сегменті.
5) Сервіс - у випадку чого наскільки швидко і оперативно карабін стане знову в стрій.
Чому F4?
Перш за все тому, що у мене є вже дві одиниці зброї від Flarm, які збирають продукцію із комплектуючих Grand Power - словацький зброяр із світовим іменем. До того ж, конкретно із моїм Т910 та Flarm Цвіркун за весь час експлуатації сталось рівно нічого при відчутних навантаженнях і немалих настрілах.
По друге, коробочне рішення - концепція при якій треба докупити лише прицільні і патрони (ну, чесно кажучи не лише, але магазини, патрони, ремінь і чистка - це апріорі історія будь якої арки, як і цивільне страхування на те ж авто). Конкретно тут прекрасно все - повний амбідекстер органів управління, хороша пістолетна ручка для середньої руки, офігезна двостороння велика ручка взведення, приклад типу Minimalist. Окремо виділити варто одностейджовий УСМ від Timney - тут, як то кажуть, хто знає, то й знає.
Ще задовго до покупки я колись на знижці купив двосторонню ручку взведення за гарною ціною і вона весь цей час лежала і чекала "тюнінгу" - в результаті я порівняв обидві і лишив стокову, бо вона була дещо більша і зручніша для хвату.
По третє, я до біса довго вагався між 11.5 (Боже, яке ж воно прекрасне і миле) і 15 дюймами. З однієї сторони 11.5 - це втілення всіх сексуальних фантазій на тему "коротиша" і компактної зброї, до того ж виробник заявляє про впевнену групу на 300 метрів і це дуже підкуповувало. Та й взагалі, ви його бачили? Це ж просто мі-мі-мі! Проте моє бажання більш універсальної зброї + тінь НДКЦ з посиленим контролем за тюнінгом зброї залишило б дуже невеликий простір для маневру особисто для мене, тому я обрав 15", що є компромісом, але компромісом хорошим.
По четверте, це поршень - дискусій на цю тему багато, але при купівлі поршневої системи треба чітко розуміти всі переваги та недоліки такої радості. З однієї сторони це ультимативна надійність, спрощена чисткаі взагалі - інший клас зброї, а з іншої сторони ви отримуєте більшу вагу у порівнянні із системами прямої дії (DI), трошки більшу віддачу і відчутно більшу ціну.
В F4 система регульована - має 3 позиції, доступ до неї через знімання цівки, яку, в залежності від спритності пальців, можна зняти за 3-5 секунд (див. фото).
По п'яте, ймовірність поломки чогось в карабіні є надзвичайно мала, але криві руки, релоуд патрони, банальна неуважність чи заводський брак завжди можуть відіграти роль, а тому мати можливість отримати швидкий сервіс\ремонт, замовити напряму певні елементи суттєво спрощує життя і це один з пунктів, який колись підкуповував людей купувати карабіни Zbroyar, коли вони були у вільному доступі.
А "колхоз"\тюнінг буде?
Ні. Глобальних змін не бачу сенсу робити, лише дрібна косметика
З косметичних змін у порівнянні із тим, що ви бачите на фото:
1) Моноблок відїде далі по аперу, оскільки дещо зміниться конфігурація
2) З'явиться боковий колім на 45 градусів
3) Стоковий ДГК на комплект ДГК + саундмодератор з швидкозйомом від Vinci
4) З'явиться ліхтар, наймовірніше, Olight, оскільки на всій зброї я використовую лише їхню продукцію.
Чи потрібна вам F4?
Це питання світоглядне і ви маєте давати на нього відповідь виходячи із ваших життєвих умов, оскільки, як і в ситуації з авто, ви маєте чітко розуміти де ви збираєтесь на ньому їздити, які функції вам необхідні і який розхід пального на сотню для вам буде прийнятним.
Моя суб'єктивна точка зору проста: якщо ви купуєте арку лише заради того, щоб вона припадала в сейфі пилом - не купуйте. Ваші друзі й так не зможуть повністю оцінити крутості девайсу, а бюджетна арка викличе такий же фурор, а ви зекономите круглу суму, яку зможете задонатити на ЗСУ.
Якщо ж вам треба класний і надійний апарат, зокрема і для роботи в зоні бойових дій, то F4 може стати таким з огляду на його потенціал і можливості.
На цьому перший погляд закінчимо, якщо ви дочитали аж сюди - ви прямо монстри з вражаючою концентрацією за що я вам тисну руку - це вимираюче вміння в епоху швидкого дофаміну, Тіктоків і сторіз на 15 секунд.