Перейти к содержимому


Разместить рекламу
Фотография

Порядок безпечного поводження з мисливською зброєю


  • Авторизуйтесь для ответа в теме
В этой теме нет ответов

#1 Fire27

Fire27

    Генерал-майор

  • Опытные стрелки
  • 2 795 выстрелов
  • Город:Євпаторія
  • Арсенал::Форт-12Р

Награды

           

Отправлено 07 Январь 2015 - 00:15

Більшість видів полювання проводиться із застосуванням мисливської зброї, що представляє джерело підвищеної небезпеки, тому кожен мисливець зобов’язаний знати і неухильно дотримуватися правил з техніки безпеки на полюванні та поводження з мисливською зброєю. Ніколи, ні за яких умов мисливець не повинен допускати порушення зазначених правил та свято пам’ятати, що їх дотримання – це гарантія не тільки його особистої безпеки, але й гарантія безпеки інших громадян.

 

technika-bezpeky.jpg technika-bezpeky3.jpg


technika-bezpeky4.jpg technika-bezpeky22.jpg

 

 

  Основні правила безпеки при поводженні з мисливською зброєю

Головною умовою безпеки при поводженні з мисливською зброєю і використанні мисливської зброї на полюванні є знання видів і способів полювання із застосуванням мисливської зброї, тверде знання і виконання правил безпеки при поводженні з мисливською зброєю і сувора дисципліна всіх мисливців на полюванні.

Мисливська зброя і боєприпаси повинні зберігатися в умовах, що виключають доступ і користування ними іншими особами, особливо дітьми. Зброя має утримуватися у справному стані і зберігатися незарядженою, бажано в розібраному вигляді, а боєприпаси замкненими. Найкраще зброю і боєприпаси зберігати в спеціальному металевому ящику під замком.

Стрільба і знаходження з зарядженою зброєю в населених пунктах, а також у безпосередній близькості від них забороняється. Знаходження із зарядженою зброєю і стрільба допускаються тільки на відстані, що забезпечує безпеку людей і домашніх тварин в населеному пункті.

Примітка. Пристрілка мисливської зброї повинна проводитися у місцях, спеціально відведених для цієї мети, або в організованому порядку в місцях з природним огорожею (яри, рови тощо), або в окремих випадках у місцях, які добре переглядаються на всю дистанцію польоту кулі. При необхідності виставляють сторожову охорону.

Не допускається виїзд мисливців і перебування на полюванні з несправною зброєю.

Мисливець зобов’язаний поводитися зі зброєю так, як ніби вона завжди заряджена і готова до пострілу.

Забороняється направляти зброю на людину чи домашніх тварин, навіть якщо воно не заряджено. Зброю мисливець повинен тримати так, щоб стовбури рушниці завжди були направлені у бік від людей, домашніх тварин або споруд. При заряджанні або розрядженні рушниці варто направляти стовбурами вгору або в землю, відвернувшись убік від інших мисливців.

Забороняється передавати іншому мисливцеві рушницю, попередньо не оглянувши і не розрядивши його. Взявши рушницю, необхідно перш за все переконатися, що воно розряджено.

Забороняється зводити курки без необхідності провести негайний постріл, а безкуркову зброю тримати з відкритим запобіжником.

При пересуванні на всіх видах транспорту зброя повинна бути в чохлах або розібраною. При коротких переїздах всередині угідь, а також при пересуванні на човні по водоймищу під час полювання і слідування до куренів і засідкам допускається тримати рушницю зібраною, але обов’язково розрядженою і спрямованою стовбурами вгору або убік від людей які знаходяться поруч .

При подоланні перешкод на полюванні – канав, огорож, буреломів, переході через річки, струмки зброю необхідно обов’язково розрядити.

При підході до населеного пункту, місця привалу, збору, до машини – рушницю треба обов’язково розрядити.

На привалі зброю слід вішати на надійну, вище людського зросту опору, міцний сучок дерева, попередньо розрядивши рушницю і переконавшись у міцності сука дерева або іншої опори.

Особливу обережність мисливець повинен дотримуватися при стрільбі. У заростях, кущах і закритій місцевості забороняється стрільба по птаху нижче 2,5 метра.

Забороняється стріляти на “шум”, “шелест”, по неясно видимій цілі, в тумані, в сильний снігопад, в сутінках, проти сонця і при інших умовах поганої видимості.

Стрільбу кулею, навіть з гладкоствольних рушниць, а також картеччю і великими номерами дробу мисливець повинен стріляти з особливою обережністю і тільки попередньо переконавшись в тому, що в напрямку пострілу немає людей або домашніх тварин.

Необхідно пам’ятати, що кулі, випущені з гладкоствольної рушниці, небезпечні на відстані одного кілометра, картеч на 400-500 метрів, великі номери дробу до 200-300 метрів, а також те, що куля і дріб дають рикошет від дерев або мерзлого грунту і навіть в густому лісі часто проходять велику відстань, не зачепивши дерев або природних перешкод.

Стріляючи, мисливець повинен завжди пам’ятати, що в угіддях можуть перебувати інші мисливці, туристи, лижники, а також люди, які виробляють сільськогосподарські роботи, рубку лісу, випас худоби, збір грибів та ягід.

При груповому ходовому полюванні на пересіченій місцевості, в лісі, очеретах, заростях слід бути особливо уважним при пострілі. Суворо дотримуватися взятих напрямів, постійно підтримувати слуховий і зоровий зв’язок з іншими мисливцями.

При стрільбі, особливо бездимним порохом, у разі осічки мисливець не повинен відразу ж відкривати рушницю, так як трапляється, що порох від капсуля запалюється повільно і може статися так званий “затяжний” постріл при відкритій рушниці. Після осічки рушницю можна відкривати через 3-5 секунд.

У випадку падіння рушниці або мисливця з рушницею слід негайно ж розрядити рушницю і переконатися, що в канали стволів не потрапили земля, сніг, листя, трава. Інакше при пострілі, при забитих землею, снігом, травою або листям стовбура рушниці може відбутися розрив або роздуття стовбурів і навіть поранення мисливця. При попаданні землі або снігу в канали стволів необхідно негайно прочистити стовбури.

Після пострілу слід щоразу перевіряти, чи не залишилося в каналах стволів пижів, прокладок, частин розірваної вати. Цим оберігається рушниця від розриву стволів, а мисливець від можливого поранення.

Категорично забороняється добивати прикладом рушниці пораненого звіра або птаха. При ударі прикладом рушниці може відбутися постріл, направлений в самого мисливця.

Якщо патрон не входить в патронник (відсирів, некалібрований, роздута гільза), ніколи не слід досилати його силою в патронник, а тим більше забивати. Це небезпечно, тому що може відбутися постріл при відкритій рушницй. Патрон слід обережно витягти з патронника і замінити іншим.

Не допускається стрільба одночасно з двох стволів двоствольної рушниці. Для уникнення здавленого пострілу і поранення пальців ніколи не варто закладати в скобу на спускові гачки одночасно два пальці.

Крайня обережність повинна дотримуватися мисливцями при стрільбі з човна. Абсолютно неприпустимою є стрільба з човна через веслярів або інших мисливців, що знаходяться в човні.

На нестійкому човні не можна стріляти стоячи, а також у напрямку поперек борту човна. Човен легко може перевернутися.

При стрільбі стоячи, навіть із стійкого човна, не можна стріляти по дичині, що вилетіла упоперек бортів або ззаду. У слідстві віддачі можна впасти в човен або за борт, маючи в руках рушницю, готове до пострілу з другого ствола.

Перехід по човну відбувається без зброї. Коли перехід закінчений, мисливцеві передається його розряджена рушниця.

Перед полюванням і під час полювання категорично забороняється вживання спиртних напоїв. Особи в нетверезому стані до полювання не допускаються. Мисливець з рушницею, що знаходиться хоча б у слабкому ступені сп’яніння, є небезпечним для оточуючих.

Українське Товариство мисливців і рибалок


  • -1